13009820_10210327322115556_712251909_o

Још увек је могуће пријавити се за “IRhub”

Najava onlajn panel diskusije “militarizacija i naoružavanje u svemiru kao izvor nestablinosti međunarodnog sistema”

Ovom prilikom Vas pozivamo da se prijavite za učešće na prvoj besplatnoj onlajn panel debati na temu izazova militarizacije i naoružavanja u svemiru sa aspekta međunarodnih odnosa, bezbednosti i svemirskog prava. O temi će govoriti stručnjaci iz oblasti međunarodne bezbednosti, međunarodnih odnosa i tema srodnih astronautici. Težnja organizatora je da zainteresovanoj javnosti omogući da stekne bolji uvid o pretnjama po bezbednost ali i potencijalne druge uticaje na odnose između država koje raspolažu kapacitetima za slanje opreme, ljudstva i istraživanja svemira. Događaj je onlajn i besplatan za sve učesnike, biće održan 23.04.2016. godine u 11h (UTC).
Događaj se sprovodi u organizaciji Akademije nacionalnog razvoja u okviru projekta IRhub.org koji teži da omogući širu diskusiju i popularizaciju zanimljivih tema iz oblasti međunarodnih odnosa.

Svoje stavove na ovu temu i istraživanja predstaviće:

Dr. Lucas Pereira Rezende ( Profesor univerziteta u Santa Katarini, Brazil)
Dr Björn Alexander Düben (profesor Đilin Univerziteta, NR Kina)
gospodin Marino Tumpić (predsednik AU Vidulini i pokretač astronautika.com)
Doktorand Sundaran Rajasimman (objavio više naučnih radova na ovu temu)
Moderator: Filip Čolaković (predsednik UO Akademije nacionalnog razvoja)

Posebno vreme biće izdvojeno za pitanja i komentare učesnika.

Prethodna prijava je neophodna
Možete se prijaviti slanjem obrasca sa sledećeg linka:

Nakon prijave sledite dalja uputstva.
Organizator, Akademija nacionalnog razvoja zadržava pravo svake izmene.

Posted in Uncategorized.