skimun

Позив за учешће на међународној конференцији у Бањој Луци

Академија националног развоја и Клуб студената факултета политичких наука “Бања Лука” су објавили други позив заинтересованим учесницима за рад у првој годишњој седници студентског модела Уједињених нација.

Међународна конференција ће бити одржана од 16-ог до 19-ог октобра у Бањој Луци у просторијама Факултета политичких наука, згради Владе Републике Српске и Министарства технологије.

Теме које ће бити покривене се тичу стања у Украјни, кршењу људски права у сукобима и тужбе између Србије и Хрватске пред Међународним судом правде.

Рад је подељен у три радна тела:
Савет Безбедности УН;
         Савет за људска права УН и
    Међународни суд правде

Могуће је ангажовање у максимум једном радном телу током годишњег заседање СМУН конференције, на конференцији се поштују сва регуларна правила процедуре Организације уједињених нација.
Радни језик конференције је енглески.

Пријаве за учешће су отоворене од 25.09. 2014 године за све студенте и младе експерте из свих крајева Света.
До сада је пријављен већи број учесника из 10-ак земаља света.

banja luka

Ово представља одличну прилику за студенте и младе експерте из целог света да стекну основна и напредна знања и искуства из области дипломатије, међународног права, лобирања, међународних односа али и да се упознају са радом Организације уједињених нација.

Пројекат подржава град Бања Лука.

Пријавни формулар и додатне информације можете пронаћи на адреси:

promotional video

Posted in Uncategorized.